Ohlasy

Tuto knihu jsme si já i moje tři děti hned zamilovali. Dcery byly fascinovány světem víl, syna zaujal napínavý příběh hledání Knihy kouzel. Čokoládové hory nemají chybu, dlouho jsme si o nich povídali a představovali si, jaké by bylo se klouzat po roztavené čokoládě. Je to krásná kniha pro kouzelné děti (a dospělé…). Už se nemůžeme dočkat dalšího dílu.

 Sylva M., Ella, Viki a Oliver

Knížky o holčičce Nelince a plyšovém zajíci Zajdovi velmi zaujaly obě mé děti, což se neděje pokaždé, vzhledem k jejich věku (7 a 4 roky). Myslím, že důvod, proč knížky děti (nutno říct, že i mě) tak bavily, je možnost nechat se unášet spolu s postavami do imaginárních světů Kouzelnálie, kde se dá stisknutím pupíků  létat, jezdit průhledným tunelem nebo se dostat do čokoládových hor. Skvělá je i kombinace vlastností Nelinky, což je touha po dobrodružství, a Zajdy, což je úsměvná opatrnost, navzdory níž se však stejně vrhá s Nelinkou do dalších dobrodružstvích. U Zajdy i některých postav Kouzelnálie jsme se s dětmi i zasmály. Co se mě osobně líbilo je i určitá laskavost, kterou cítím v knížkách, Nelinka je po svých dobrodružstvích milovaná babičkou a dědou, u kterých je na prázdninách. Pro knížky mě napadají dvě slova: lehkost a fantazie.

Markéta Kopková, Davídek (7) a Lukášek (4)

Má 8 letá dcera Nelinka se zatajeným dechem poslouchala první dva díly knížky, které jsem jí předčítala. Představovala si sebe v roli Nelinky – také umí létat a plavat pod vodou. Fantazie u ní pracovala na plné otáčky  Nelinku 5 a 6 si už četla sama. Knihy se dobře čtou, jsou psané s lehkostí a moc se těšíme na další díly 
Ještě jednou děkujeme!!!

Martina Vajdová, Nelinka (8)

Nelinka se Zajdou nám vstoupili do života přesně v okamžiku, kdy měli. V první třídě. Už jsme do té doby přečetli snad všechny klasické pohádky a příběhy a začali se bezradně potulovat po knihkupectvích a knihovnách a hledat TO něco jiného. Stala se přesně tou knížkou, která naší malou prvňačku poprvé přenesla do světa fantazie a představivosti bez hranic. Na knížce jsem ocenila nádherný jazyk – krásně malebný, pro malé děti srozumitelný a čtivý, řazení příběhu do kapitol – s citem či zkušeností přesně tak dlouhými na usnutí, a především příběh plný tajemství, kamarádství i odvahy. 

Tereza Kakosová, Rosálka (9)

Štěpán se uvelebil k večernímu čtení před spaním. Náš společný oblíbený rituál. Toho večera jsme se společně s Nelinkou a Zajdou vypravili do Čokoládových hor hledat knihu tajemství. Plně ponořený do napínavého dobrodružství, prstík zvědavě zanořil mezi kopce Čokoládových hor na obrázku a labužnicky ho olíznul

Markéta Jáňová, Šimon a Vojtíšek

Milé děti, měly byste si přečíst tuto úžasnou knížku. Jmenuje se Nelinka a Strom zázraků. Doufám, že se Vám bude líbit. Mně se totiž moc líbila. Byla tam kouzla, strom, který zmenšuje lidi a zvířata, byly tam víly, skřítkové a zlí obři, kteří chytali víly, aby…. ale to Vám neřeknu, přečtěte si knížku nebo poproste maminku, ať vám ji přečte a dozvíte se více. V knížce najdete i pexeso a můžete si vystřihnout různé papírové postavičky a hrát s nimi divadlo. Těším se, až si přečtu další díl.

Terezka Palková, 7 let

Knížky o Nelince jsou popsáním mých dětských snů. Když jsme ji s dětmi četli, tak ať to zní jakkoliv, rozbrečela jsem se, když poprvé Nelinka vzlétla – přesně tak jsem se cítila i já, když jsem jako dítě ve svých snech létala! Je to bez přehánění nějkrásnější příběh, který jsme s dětma četli. Je to knížka, kterou už jsme darovali spoustě našich přátel, dokonce i do školky.

Tereza Maříková, Berta 5 let a Hubert 4 roky

Knížku Nelinka a strom zázraků jsme zakoupili na autogramiádě v Praze, která byla doplněna tvořením křídel pro děti a písničkou o Zajdovi, který bude smrdět, což naše děti nadmíru zaujalo. Myslela jsem, že knížka zaujme spíš mladší dceru, ale kupodivu osmiletý Tobiáš každý večer netrpělivě nasáčkovaný v posteli u ségry čekal, co bude dál.  Jaké bylo moje překvapení, když děti po dvou měsících, kdy hrály doprovodné pexeso byly schopny vyjmenovat názvy všech víl…nejenom Rosálie a Amarálie, která je zaujaly nejvíc.

Knihu mohu doporučit k rozvoji dětské fantazie.

 

Petra Trnková, Tobiáš (9), Sofinka (5)

Testováno na dětech!

Knihy a audioknihy o Nelince získaly hodnocení 98%, přečtěte si další recenze ZDE.

knihy o létání

Dovolte si snít a vydejte se do světa kouzel, fantazie a létání.

audioknihy

Cesta autem může být příjemná! Pusťte dětem Nelinku a sami uvidíte!

čtení s jógou

Kouzelný příběh, o kterém píšu ve svých knihách jsem propojila s jógovým cvičením a relaxací.

Chci vědět, co je v kouzelném světě nového!

Chci vědět o nových knihách a akcích jako první!
Když mě to přestane bavit, jednoduše se odhlásím.

.