Autorské čtení s jógou

Rozzářím Vám i dětem den. Pomůžu vám děti uklidnit a přinést dobrodružství do běžných školkových dní. Vytvořím kouzelný prostor, ve kterém příběh o létání a splněných přáních ožije.

Cílem je probudit v dětech lásku ke čtení a skrze jógové pozice se naučit pracovat s emocemi.

Jak to probíhá?

Čtení a joga a relax.

Příběh o létání a splněných přáních, o kterém píšu ve svých knihách, jsem propojila s jógovým cvičením a relaxací.. 
Vypravím se s dětmi do světa fantazie, kouzel a létání. 
 

Kousek po kousku

 Za pomoci plyšového Zajdy a Nelinky příběh v krátkosti povyprávím a pak se vypravíme na kouzelnou cestu do světa fantazie, kde si jej za pomoci jógových pozic prožijeme.

Je to legrace

Je to legrace a poučení zároveň. Protáhneme se, zabalíme si sandvič na cestu, jedeme autem, stane se z nás strom, hora, citrón, letíme, trochu se bojíme a taky se smějeme. Je to velká výprava hluboko až k nám samým.

Učíme se

Učíme se vnímat své tělo. Učíme se pozici proti strachu, umět se pochválit a zklidnit se v Čokoládových horách.

Ohlasy

Příběh o Nelince a Zajdovi ve školce

Naše školka ve Velké Chuchli vstoupila do celorepublikového programu „Celé Česko čte dětem“ a já jsem jeho realizaci dostala na starost. Napadaly mě nejrůznější aktivity a také jsem pátrala po autorech dětské literatury, kteří praktikují autorské čtení. Tehdy jsem objevila Nelinku a četla se zájmem příběh jejího narození. „Její maminka Kristina je úžasná žena“, řekla jsem si a tento názor jsem nezměnila! Kristina navštívila naši školku a četla svůj příběh, hrála s maňásky a cvičila jógu. Děti pozorně poslouchaly, dívaly se a také cvičily. Cestovaly k babičce, připravily si sendvič na cestu, seznámily se s Mackem a naučily se pozici proti strachu. Vše se dělo v tiché pozornosti, s očima dokořán a pusou otevřenou. Přistihla jsem se, že zírám taky. Všichni jsme si užívali příběh, který skrze nás ožil. Uvědomila jsem si, že neznám mnoho lidí, kteří mají tak velké a přirozené pochopení pro dětskou duši. Kristino, vy mezi ně patříte! Těšíme se na další setkání!

Jana Hlaváčková

Krásný den přeje celá naše školka, 

moc děkujeme za velmi milý a duši i tělu příjemný zážitek. Děti i nás dospělé celý program velmi bavil. Účastnily se i děti, které nastoupily nové tříleté a byl to pro ně i pro nás velký zážitek.

Moc děkujeme a těšíme se na další příběhy.
D. Vávrová MŠ BOTA (Praha 4)

 

Děkujeme za cestu do světa kouzel, za uvolnění těl i duše. Myslím, že dětem se výprava podařila a uchovají si střípky kouzel i do lidského světa.

Marta Baen, MŠ Vladivostocká 

„Dne 6. 10. 2020 proběhlo v Městské knihovně Choceň autorské čtení spisovatelky Kristiny Hummelové. Autorka děti provedla prostřednictvím loutek  kouzelným světem Nelinky a jejího kamaráda Zajdy, kteří našli díky Stromu  zázraků tajný vstup do Kouzelnálie, země skřítků a víl. Děti si během pohádky zacvičili  několik jógových pozic – zahráli si na lva,  šuměly  ve větru jako stromy , ale také se uvolnily v báječné citronádě. Netradiční projení autorského čtení a jógy nabízí dětem skvělý zážitek, propojuje jejich vlastní fantazii s pohybem a procítěním vlastního těla a tím přidává celému zážitku na intenzitě.  Velice děkujeme.“

Alena Plháková

Proč je autorské čtení s jógou pro děti dobré?

Učím děti lásce ke čtení a vnímat své tělo a emoce. Učíme se pozici proti strachu, umět se pochválit a zklidnit se.

Kolik to stojí?

Cena programu je 2500 Kč. Autorské čtení s jógou trvá 45 min.

Chcete si objednat čtení s jógou do vaší MŠ?

Jste maminka? Chcete čtení ve školce pro své dítě?

knihy o létání

Dovolte si snít a vydejte se do světa kouzel, fantazie a létání.

audioknihy

Cesta autem může být příjemná! Pusťte dětem Nelinku a sami uvidíte!

čtení s jógou

Kouzelný příběh, o kterém píšu ve svých knihách jsem propojila s jógovým cvičením a relaxací.

Chci vědět, co je v kouzelném světě nového!

Chci vědět o nových knihách a akcích jako první!
Když mě to přestane bavit, jednoduše se odhlásím.

.