Autorské čtení s jógou

Rozzářím Vám i dětem den. Pomůžu vám děti uklidnit a přinést dobrodružství do běžných školkových dní. Vytvořím kouzelný prostor, ve kterém příběh o létání a splněných přáních ožije.

Cílem je probudit v dětech lásku ke čtení a skrze jógové pozice se naučit pracovat s emocemi.

Jak to probíhá?

Příběh, joga a relax.

Příběh o létání a splněných přáních, o kterém píšu ve svých knihách, jsem propojila s jógovým cvičením a relaxací. 
Vypravím se s dětmi do světa fantazie, kouzel a létání. 
 

Kousek po kousku

Za pomoci plyšového Zajdy a Nelinky příběh v krátkosti povyprávím a pak se vypravíme na dobrodružnou výpravu do světa fantazie, kde si jej za pomoci jógových pozic prožijeme.

Je to legrace

Je to legrace a poučení zároveň. Protáhneme se, zabalíme si sandvič na cestu, jedeme autem, stane se z nás strom, hora, citrón, letíme, trochu se bojíme a taky se smějeme. Je to velká výprava hluboko až k nám samým.

Učíme se 

Učíme se vnímat své tělo a emoce. 

Kouzelné programy

S T R O M    Z Á Z R A K U / Strom zázraků

Budeme se učit pozici proti strachu, umět se pochválit nebo se zklidnit v Čokoládových horách. Seznámíme se s šestiletou Nelinkou, která se snaží naučit létat a s jejím plyšovým Zajdou, který se umí proměnit v živého zajíce. Náhodou se dostaneme do světa, kde žijí kouzelné bytosti, které potřebují naši pomoc. Najdeme v sobě odvahu postavit se obrům trhlounům? Dokážeme létat? Najdeme v Čokoládových horách knihu tajemství? Čeká nás neobyčejné dobrodružství, které nás naučí kouzla, která můžeme využít v každodenním životě.

D Ý C H Á N Í   N E J E N   P O D   V O D O U / Jezero nádherných ploutví

Dýchat pod vodou? Je to možné? Jistě. Jen to má zvláštní pravidla. V tomto programu se zaměříme na dechové techniky, které dětem pomohou vytvořit návyk správného dýchání, zklidnění se a obrácení pozornosti dovnitř, k sobě. Podvodním světem nás bude provázet jezerní víla a žlutá ryba s pupínky. Setkáme se s nebezpečnými sumci, budeme muset zadržet dech, popadnout dech, dát si bublinkovou koupel a při večerním koupání možná najdeme ve vaně nádhernou ploutev.

K D Y Ž   S E   V Š E C H N O   M Ě N Í / Země věčného ledu

Proč je důležité zůstat sám sebou, když se kolem nás všechno mění? V tomto programu se vypravíme do Země věčného ledu, sklouzneme se po ledovém tobogánu, přeplujeme ledovou řeku, prosvištíme vodopádem, budeme se brodit sněhem a klouzat po ledáncích. Převozník Zebra nám připomene, jak důležitý je smích. Poradíme si s hněvem a pořádně se přitom zahřejeme. Zjistíme, že nic není ztraceno a vše se dá napravit. Odfoukneme Kalanchii do bezpečí, stačí jen zlehounka. Zkusíte to?

J A K   R O Z C V I Č I T   E M O C E     D Ž U N G L I / Země mluvících šípů

Tento program je zaměřený na bezpečné cvičení, díky kterému se děti mohou zbavit přebytečné energie, posiluje dětské sebevědomí, učí děti uvědomit si negativní pocity a umět s nimi pracovat. Pomocí kouzelných postav se budeme učit, jak pracovat s něčím, co není vidět a často nás dokáže hodně potrápit.  Budeme žasnout nad barvami džungle, různorodostí a nečekanými změnami. Naučíme se, jak důležité je naslouchat. Ve společnosti drzých opic, barevných papoušků, stromových víl nakonec po divokém dobrodružství najdeme místo v mechu a opravdu si odpočineme.

V E   S T A V U   B E Z T Í Ž E   / Království měsíčního svitu

Vypravíme se na cestu k sobě. Vypravíme se do vesmíru, kde vše plyne pomaleji a intenzivněji. Naší průvodkyní bude víla Mirabel a noční skřítkové, kteří mají odhalená srdce a dokáží vnímat pocity jiných. Naučíme se, jak rozdýchat vztek a nenechat se rozčílit jako vztekloun Brt. Čeká nás dobrodružná cesta černou dírou, měsíční chůze, učení se trpělivosti a důvěře.

Ohlasy

Příběh o Nelince a Zajdovi ve školce

Naše školka ve Velké Chuchli vstoupila do celorepublikového programu „Celé Česko čte dětem“ a já jsem jeho realizaci dostala na starost. Napadaly mě nejrůznější aktivity a také jsem pátrala po autorech dětské literatury, kteří praktikují autorské čtení. Tehdy jsem objevila Nelinku a četla se zájmem příběh jejího narození. „Její maminka Kristina je úžasná žena“, řekla jsem si a tento názor jsem nezměnila! Kristina navštívila naši školku a četla svůj příběh, hrála s maňásky a cvičila jógu. Děti pozorně poslouchaly, dívaly se a také cvičily. Cestovaly k babičce, připravily si sendvič na cestu, seznámily se s Mackem a naučily se pozici proti strachu. Vše se dělo v tiché pozornosti, s očima dokořán a pusou otevřenou. Přistihla jsem se, že zírám taky. Všichni jsme si užívali příběh, který skrze nás ožil. Uvědomila jsem si, že neznám mnoho lidí, kteří mají tak velké a přirozené pochopení pro dětskou duši. Kristino, vy mezi ně patříte! Těšíme se na další setkání!

Jana Hlaváčková, MŠ Velká Chuchle

Krásný den přeje celá naše školka, 

moc děkujeme za velmi milý a duši i tělu příjemný zážitek. Děti i nás dospělé celý program velmi bavil. Účastnily se i děti, které nastoupily nové tříleté a byl to pro ně i pro nás velký zážitek.

Moc děkujeme a těšíme se na další příběhy.

D. Vávrová MŠ BOTA (Praha 4)

Děkujeme za cestu do světa kouzel, za uvolnění těl i duše. Myslím, že dětem se výprava podařila a uchovají si střípky kouzel i do lidského světa.

Marta Baen, MŠ Vladivostocká 

Pořad byl velmi dobře připraven, líbil se nejenom dětem, ale i učitelkám. Oceňovali jsme nejen připravenost, ale i vlídný a trpělivý přístup k dětem. Pro děti byla jóga návodem na správné sezení, některé prvky zařazujeme do ranních rozcviček. Pořad rádi znovu zařadíme do naší činnosti v MŠ. Děkujeme.

Ladislava Lébrová, ředitelka MŠ Jeseniova 4

„Dne 6. 10. 2020 proběhlo v Městské knihovně Choceň autorské čtení spisovatelky Kristiny Hummelové. Autorka děti provedla prostřednictvím loutek  kouzelným světem Nelinky a jejího kamaráda Zajdy, kteří našli díky Stromu  zázraků tajný vstup do Kouzelnálie, země skřítků a víl. Děti si během pohádky zacvičili  několik jógových pozic – zahráli si na lva,  šuměly  ve větru jako stromy , ale také se uvolnily v báječné citronádě. Netradiční projení autorského čtení a jógy nabízí dětem skvělý zážitek, propojuje jejich vlastní fantazii s pohybem a procítěním vlastního těla a tím přidává celému zážitku na intenzitě.  Velice děkujeme.“

Alena Plháková

Proč je autorské čtení s jógou pro děti dobré

Budeme se učit, jak být sebevědomí, odvážní a silní. Prožijeme mnoho emocí a díky jógovým pozicím se naučíme, jak s nimi pracovat.

Budeme dýchat, naučíme se odpočívat a uvolnit se. Pochválíme se, zasmějeme se, budeme k sobě laskaví. 

Kolik to stojí?

Délka programu je 45 min. 
Cena programu je 2.500 Kč, v případě dvou a tří autorských čtení v jeden den 2000 Kč/ program.
Program je vhodný pro děti od 3 let.

 

Chcete si objednat čtení s jógou do vaší MŠ?

Jste maminka? Chcete čtení ve školce pro své dítě?

knihy o létání

Dovolte si snít a vydejte se do světa kouzel, fantazie a létání.

audioknihy

Cesta autem může být příjemná! Pusťte dětem Nelinku a sami uvidíte!

čtení s jógou

Kouzelný příběh, o kterém píšu ve svých knihách jsem propojila s jógovým cvičením a relaxací.

Chci vědět, co je v kouzelném světě nového!

Chci vědět o nových knihách a akcích jako první!
Když mě to přestane bavit, jednoduše se odhlásím.

.