Knihy a audioknihy o Nelince získaly hodnocení  98%, přečtěte si recenze zde:

pecetTND_CERTIF_small

 

„Tuto knihu jsme si já i moje tři děti hned zamilovali. Dcery byly fascinovány světem víl, syna zaujal napínavý příběh hledání Knihy kouzel. Čokoládové hory nemají chybu, dlouho jsme si o nich povídali a představovali si, jaké by bylo se klouzat po roztavené čokoládě. Je to krásná kniha pro kouzelné děti (a dospělé…). Už se nemůžeme dočkat dalšího dílu.“

Sylva M., Ella, Viki a Oliver

Nelinka se Zajdou nám vstoupili do života přesně v okamžiku, kdy měli. V první třídě. Už jsme do té doby přečetli snad všechny klasické pohádky a příběhy a začali se bezradně potulovat po knihkupectvích a knihovnách a hledat TO něco jiného. A objevili jsme Nelinku. Měli jsme štěstí. Stala se přesně tou knížkou, která naší malou prvňačku poprvé přenesla do světa fantasie a představivosti bez hranic. Rosálka se ve svých šesti letech do Nelinky okamžitě zamilovala a dokázala se s ní a jejím dobrodružstvím prožitém u babičky s dědečkem rychle ztotožnit. Za sebe musím říct, že jsem na knížce ocenila nádherný jazyk – krásně malebný, pro malé děti srozumitelný a čtivý, řazení příběhu do kapitol – s citem či zkušeností přesně tak dlouhými na usnutí, a především příběh – plný tajemství, kamarádství i odvahy. Druhý díl „Nelinka a Jezero krásných ploutví“ už četla ve druhé třídě sama Rosálka. A zase se pro nás stal symbolický, protože to byla jedna z úplně prvních knížek, kterou Rosálka přečetla (přelouskala :- ))) úplně sama.

Tereza Kakosová, Rosálka 9 let

Knížky o Nelince jsou popsáním mých dětských snů. Když jsme ji s dětmi četli, tak ať to zní jakkoliv, rozbrečela jsem se, když poprvé Nelinka vzlétla – přesně tak jsem se cítila i já, když jsem jako dítě ve svých snech létala! Je to bez přehánění nějkrásnější příběh, který jsme s dětma četli. Je to knížka, kterou už jsme darovali spoustě našich přátel, dokonce i do školky.

Tereza Maříková, Berta 5 let a Hubert 4 roky

Štěpán se uvelebil k večernímu čtení před spaním. Náš společný oblíbený rituál. Toho večera jsme se společně s Nelinkou a Zajdou vypravili do Čokoládových hor hledat knihu tajemství. Plně ponořený do napínavého dobrodružství, prstík zvědavě zanořil mezi kopce Čokoládových hor na obrázku a labužnicky ho olíznul

Markéta Jáňová, Šimon a Vojtíšek

Knížku Nelinka a strom zázraků jsme zakoupili na autogramiádě v Praze, která byla doplněna tvořením křídel pro děti a písničkou o Zajdovi, který bude smrdět, což naše děti nadmíru zaujalo. Myslela jsem, že knížka zaujme spíš mladší dceru, ale kupodivu osmiletý Tobiáš každý večer netrpělivě nasáčkovaný v posteli u ségry čekal, co bude dál.

Po dočtení knihy prohlásil, že mu vrtá hlavou, kdy se Nela přemění zpět z malinké na normální holčičku. Fakt byl naštěstí dohledán, kniha dočtena.

Jaké bylo moje překvapení, když děti po dvou měsících, kdy hrály doprovodné pexeso byly schopny vyjmenovat názvy všech víl…nejenom Rosálie a Amarálie, která je zaujaly nejvíc.

Knihu mohu doporučit k rozvoji dětské fantazie.

Petra Trnková, Tobiáš a Sofinka

Milé děti, měly byste si přečíst tuto úžasnou knížku. Jmenuje se Nelinka a strom zázraků. Doufám, že se Vám bude líbit. Mně se totiž moc líbila. Byla tam kouzla, strom, který zmenšuje lidi a zvířata, byly tam víly, skřítkové a zlí obři, kteří chytali víly, aby…. ale to Vám neřeknu, přečtěte si knížku nebo poproste maminku, ať vám ji přečte a dozvíte se více. V knížce najdete i pexeso a můžete si vystřihnout různé papírové postavičky a hrát s nimi divadlo.

Ahoj Terka

P.S. Těším se, až si přečtu další díl.

Terezka Palková, 7 let