autorské čtení s jógou

VYPRAVÍME SE DO SVĚTA NEKONEČNÉ FANTAZIE…

Pro koho je autorské čtení s jógou určeno?

Pro děti z Mateřských škol a mladší děti ze Základních škol.

Co je autorské čtení s jógou?

Spojila jsem kouzelný příběh o létání a splněných přáních s jógovým cvičením a relaxací. Menším dětem příběh nejprve vyprávím a pak si jej zacvičíme. Předškolákům z knihy přečtu a pak se pomocí jógových pozic vydáváme na kouzelnou cestu. Na závěr s dětmi zoušíme relaxační techniky a dechová cvičení.

O čem knihy vypráví?

Hlavní hrdinkou dobrodružného příběhu o odvaze a přátelství je šestiletá Nelinka, která si ze všeho nejvíc přeje umět létat. Společně se svým plyšovým Zajdou, který ožívá, když se dospělí nedívají, se ocitne v Kouzelnálii, zemi splněných přání. Příběh zaujme holčičky i kluky. Více o knihách včetně ukázek najdete na zde.

V čem mohou knihy dětem pomoci?

Každý jsme jediněčný a jako děti to víme. Knihy pomohou dětem uvěřit, že když něco opravdu chtějí, může se jim to podařit. Je důležité, aby se měly rády a následovaly své sny a tajná přání. Nelinka chtěla létat a podařilo se jí to právě proto, že tomu věřila. Nikdo na světě by jí její sen nedokázal vymluvit. Zažila při tom spoustu úžasných dobrodružství a svou odvahou a čistým srdcem pomohla zachránit kouzelný svět.

Program

Pro nejmenší děti  – nejmenším dětem kouzelný příběh vyprávím za pomoci postav Nelinky a fialového zajíčka, pak se vypravíme za dobrodružstvím, o kterém jsme si povídali, pomocí jógových pozic a dechových cvičení. Je to legrace a poučení zároveň. Protáhneme se, zabalíme si sandvič na cestu, vyrazíme autem, projdeme stromem zázraků, letíme, trochu se bojíme a taky se smějeme, foukáme, stanou se z nás špagety a taky hadrové panenky, učíme se dýchat. Je to velká výprava.

Pro starší děti (předškoláci) – přečteme si z knihy o létání a splněných přáních a pak se do světa kouzel vypravíme pomocí jógových pozic a relaxačních technik. Učíme se vnímat své tělo, umět se pochválit, zklidnit se i zbavit strachu. Na závěr si můžeme udělat masáž – třeba polívku nebo pračku.

Čtení před usnutím – nejdříve se naladíme na čtení pomocí relaxace, pak si přečteme vybranou část kouzelného příběhu o létání a splněných přáních a na závěr budeme dýchat, tak aby to děti bavilo a přitom se naučily, jak mohou sami pracovat se svými emocemi.

Čtení s povídáním – pro mladší děti ZŠ je možné připravit autorské čtení s povídáním o tom, jak jsou naše sny a vize důležité. Co si přejeme a jak toho můžeme dosáhnout. Forma autorského čtení a besedy.

Cena programu je 1500 Kč + DPH za hodinovou lekci, kterou je možné rozdělit pro dvě třídy skupiny po 30-ti minutách.

Je také možné domluvit se individuálně podle stáří dětí a vašich požadavků.

Autorské čtení s jógou je možné objednat jednorázově nebo pravidelně po určitou dobu s frekvencí např. 1 x týdně.

Pokud vás tento program zaujal, napiště mi na kristina@hummelova.cz.

Moc se těším na děti i na vás!